SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Rękawice bokserskie dla dzieci - Czym kierować się podczas wyboru rękawic dla dziecka?

2022-09-08
Rękawice bokserskie dla dzieci - Czym kierować się podczas wyboru rękawic dla dziecka?

Szlifowanie umiejętności pięściarskich to wspaniała metoda na aktywny wypoczynek. Ćwiczenia sportów walki sprawiają, że stajemy się bardziej cierpliwi, uczymy się pokory, rozwija się nasza odporność psychiczna poprzez radzenie sobie z przeciwnościami treningowymi, poprawiając przy tym kondycję fizyczną, co się rozumie samo przez się.

W każdym sporcie kontaktowym początki zawsze są trudne, w przypadku początkujących adeptów sztuk walki, jakimi są dzieci, ten problem dotyczy także rodziców. Rozterka z jaką mierzą się rodzice przed lub zaraz po zapisaniu dziecka na treningi pięściarstwa, kickboxingu lub muay thai jest pytanie: jakie i czy w ogóle kupować rękawice?

Czy w przypadku dzieci rękawice bokserskie są konieczne?

Jest to kwestia mocno indywidualna. Bardzo wiele zależy od samego trenera i trybu pracy klubu, jaki wybierzemy dla naszej pociechy, dlatego nie bójmy się pytać u źródła - szkoleniowca czy instruktora danej placówki. Kiedy dziecko szlifuje technikę ciosu w powietrzu walcząc z cieniem, rękawice wcale nie będą konieczne, jednak należy pamiętać, iż ich noszenie będzie pierwszym krokiem do treningu niezbędnych przyzwyczajeń i nawyków oraz będzie pomagać w oswojeniu się z tym sprzętem. Jest to niezwykle pomocne zarówno w przyszłej ofensywie, jak i w działaniach defensywnych.

Czy rękawice bokserskie są potrzebne dzieciom?

Oczywiście, że tak! W tym miejscu należy pamiętać, że ćwiczenie sportów walki w przypadku naszych pociech polega głównie na ogólnym rozwoju motorycznym, pomagając rozwinąć atletykę całego ciała poprzez koordynację i wzmożoną aktywność ruchową, co nie ma nic wspólnego z wyczerpującymi sparingami. Natomiast możemy być przekonani, że z każdym nałożeniem przez dziecko rękawic bokserskich na pewno podniosą się jego morale i zapał do ćwiczeń.

Jak dopasować rękawice bokserskie dla dzieci? Rzecz jasna muszą to być małe rękawice o niewielkiej wadze, która waha się pomiędzy 4OZ a 8 OZ. Cykle treningowe jakie będzie odbywać dziecko będą nastawione na rekreację, technikę oraz ćwiczenia ze sprzętem takim jak: tarcze, gruszki, piłki refleksówki czy najbardziej popularny - worek bokserski.

rękawice bokserskie dbx bushido dzieci

Z jakiego materiału powinny być wykonane rękawice dla dzieci?

Dzieciom, które są miłośnikami pięściarstwa, zaleca się rękawice ze skóry syntetycznej, które będą idealne podczas pierwszych miesięcy ćwiczeń. Interesującym kompromisem są także te hybrydowe ze skór łączonych, ponieważ w nich warstwa wierzchnia jest wykonana ze skóry naturalnej, wewnętrzna zaś ze skóry syntetycznej.

Należy pamiętać, iż rękawice ze skóry naturalnej są znacznie droższe, a jak doskonale zdajemy sobie sprawę dzieci rosną, co za tym idzie sprzęt tego typu należy często wymieniać. Dlatego właśnie rękawice wyprodukowane ze skór łączonych dają namiastkę treningowego komfortu i wzmożonej amortyzacji, nie obciążając przy tym naszego portfela.

zestaw dbx bushido kids prezent dla dziecka

Sposób stabilizowania sprzętu, rękawice wiązane czy na rzepy?

Bez wątpienia kwestią, którą warto przemyśleć jest sposób ustabilizowania rękawic na dłoniach. Na rynku mamy dostępne dwa typy sprzętu - rękawice sznurowane i na rzepy. Przy wyborze powinniśmy kierować się tym, w których rękawicach dziecko będzie czuć się lepiej. Ponieważ jest to kwestia mocno indywidualna, najlepsze będzie kierowanie się komfortem własnego dziecka i przymierzenie obu tych dwóch modeli.

Jeżeli jednak nie mamy takiej możliwości, możemy pokierować się już utartymi schematami. Większość rodziców bardzo często wybiera zakup rękawic na rzepy, ponieważ wyjątkowo łatwo i szybko można je założyć czy też zdjąć, co jest wyjątkowo wygodne, i co warto podkreślić, dziecko może je samodzielnie założyć, bez niczyjej pomocy. Kiedy nasze dziecko mając za sobą kilka treningów koniecznie będzie chciało klasyczne wiązane rękawice, zawsze zdążymy je wymienić, ponieważ w tej grupie wiekowej, potrzeby odnośnie sprzętu ewoluują wraz z trenującym młodym człowiekiem.

Jak dobrać rozmiar rękawic dla nastolatka? Ogólna zasada mówi, że rękawice do 8 OZ są właściwe dla młodzieży do ok. 15 roku życia. Starszy nastolatek kwalifikowany jest już jako dorosła osoba, jeśli chodzi o wybór rękawic, dlatego właściwe będą rękawice wahające się między 10-16 OZ.

Pięściarstwo to wspaniały sport, który nie tylko wpływa na zachowanie dobrej kondycji, lecz również wyrabia pozytywne cechy charakteru, bardzo dobrze jest zacząć go uprawiać już od najmłodszych lat, dlatego warto zakupić sprzęt dopasowany do potrzeb dziecka i bez obaw wysłać je na treningi, które staną się bez wątpienia niezapomnianym przeżyciem!

prezent dla chłopca prezent dla dziewczynki

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2022

Polecane

80 cm / 15 kg - Worek Bokserski + Rękawice + Piłka bokserska Zestaw na prezent dla Dzieci DBX Junior

80 cm / 15 kg - Worek Bokserski + Rękawice + Piłka bokserska Zestaw na prezent dla Dzieci DBX Junior

316,78 zł brutto/1szt.Najniższa cena produktu w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki 310,04 zł/1szt.Cena regularna 337,00 zł brutto/1szt.
80 cm / 15 kg - Zestaw - Worek Bokserski dla Dzieci DBX Junior  Czerwony

80 cm / 15 kg - Zestaw - Worek Bokserski dla Dzieci DBX Junior Czerwony

238,08 zł brutto/1szt.Najniższa cena produktu w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki 240,56 zł/1szt.Cena regularna 248,00 zł brutto/1szt.
E1V3 Rękawice do MMA DBX BUSHIDO XXS

E1V3 Rękawice do MMA DBX BUSHIDO XXS

69,00 zł brutto/1para1580 pkt.
pixel