Wybierz sklep

SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Rękawice MMA – Jak wybrać właściwe dla siebie i swojego treningu?

2021-10-28
Rękawice MMA – Jak wybrać właściwe dla siebie i swojego treningu?

Rękawice  MMA – czym są i do czego służą?

Rękawice  MMA często nazywane rękawicami chwytnymi lub grapplingowymi to rękawice posiadające otwartą wewnętrzną część dłoni oraz odkryte palce. Rękawice takie mają na celu ochronę dłoni podczas uderzeń przy jednoczesnym zachowaniu możliwości chwytnych.

Rękawice takie ze względu na cieńszą warstwę amortyzującą są twardsze oraz w mniejszym stopniu niż rękawice bokserskie lub przyrządowe amortyzują uderzenia. Niekwestionowaną zaletą rękawic tego typu jest jednak ich lekkość , dobra wentylacja oraz o czym już wspomniano zachowanie możliwości chwytnych podczas walki.

Rękawice MMA z kciukiem czy bez?

Zdania na temat tego czy rękawice chwytne powinny mieć ochronę kciuka czy nie są podzielone. Zwolennicy rękawic z ochroną kciuka twierdzą, że zabezpiecza ona kciuk przed otarciami i zwiększa bezpieczeństwo podczas sparingów, przeciwnicy twierdzą jednak że osłona na kciuk zmniejsza zdolności chwytne podczas walki w parterze. Jakie wersję więc wybrać?

To zależy głownie od tego do czego będą one używane. W przypadku zakupu rękawic do walki grapplingowej w której możliwości chwytne odgrywają bardzo duże znaczenie zaleca się stosowanie rękawic bez ochrony kciuka. Z kolej jeśli zamierzasz stosować je do walki w stójce (boks, krav maga itp) lub do treningu na worku treningowym powinieneś wybrać wersję z osłoną na kciuk.

 Jaki materiał?

 

 

Dostępne na Polskim rynku rękawice MMA występują w wersjach ze skóry naturalnej oraz syntetycznej. Wytrzymalszą wersją są oczywiście te wykonane ze skóry naturalnej, choć i wśród tych wykonanych ze skóry syntetycznej można znaleźć bardzo udane modele za relatywnie niskie ceny. Przed zakupem rękawic upewnij się więc jakim okresem gwaranyjnym objęte są interesujące Cię rękawice i wybierz te modele na które oferuje się dłuższą (2 letnią) gwarancję.

Jak dobrać rozmiar rękawic do MMA?

Najczęściej spotykaną rozmiarówką stosowaną wśród producentów rękawic grapplingowych sa rozmiary S, M, L, XL warto jednak pamiętać że nie są to rozmiary uniwersalne i ich rzeczywiste wymiary mogą się znacznie różnić w zależności o marki i modelu rękawic. Przed zakupem rękawic zapoznaj się więc dokładnie z tabelą rozmiarów konkretnego modelu. Pamiętaj że szerokość dłoni mierzy się na wysokości palców z wyłączeniem kciuka – tak jak pokazano na rysunku.

 

Porada: w przypadku zakupu rękawice MMA do treningu na worku treningowym lepszym rozwiązaniem są te z wydłużonym rzepem który umożliwia dwukrotne owinięcie nadgarstka zapewniając jego lepsze usztywnienie. Pamiętaj że to właśnie nadgarstek jest najbardziej narażony na kontuzje, warto więc zadbać o jego właściwe zabezpieczenie,

Pokaż więcej wpisów z Październik 2021

Polecane

ARM-2014a Rękawice do MMA DBX BUSHIDO M

ARM-2014a Rękawice do MMA DBX BUSHIDO M

89,99 zł brutto/1para1780 pkt.
E1V3 Rękawice do MMA DBX BUSHIDO L

E1V3 Rękawice do MMA DBX BUSHIDO L

79,99 zł brutto/1para1580 pkt.
E1v4 Rękawice do MMA DBX BUSHIDO L

E1v4 Rękawice do MMA DBX BUSHIDO L

139,99 zł brutto/1para2780 pkt.
E1V6 Rękawice do MMA DBX BUSHIDO L

E1V6 Rękawice do MMA DBX BUSHIDO L

79,99 zł brutto/1para1580 pkt.
E1V7 Japan Rękawice do MMA DBX BUSHIDO L

E1V7 Japan Rękawice do MMA DBX BUSHIDO L

79,99 zł brutto/1para1580 pkt.
pixel