Wybierz sklep

SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Najlepsze preparaty na wzrost mięśni - jak wybrać odpowiedni dla nas?

2016-04-26
Najlepsze preparaty na wzrost mięśni - jak wybrać odpowiedni dla nas?

Osoby, które postanowiły zrzucić tłuszcz i zbudować masę mięśniową, często nie zdają sobie sprawy z tego, że sam trening i dieta to za mało. Organizm nie jest w stanie prawidłowo funkcjonować wtedy, gdy nie dostarczymy mu wszystkich substancji odżywczych - zarówno, jeśli chodzi o mikro, jak i o makroelementy. Z tego powodu, warto zainteresować się suplementami diety, które można stosować w celu przyśpieszenia wzrostu mięśni. Dziś ich wybór jest na tyle duży, że trudno zorientować się, które z nich są najbardziej wartościowe. Dochodzi do tego ogromna ilość reklam i sprzecznych opinii na temat różnych środków na forach internetowych.

W tym artykule opiszemy sześć bardzo dobrze poznanych i przebadanych preparatów, które pozwolą zbudować Ci silne mięśnie i zachować ponadprzeciętną kondycję.

Aminokwasy BCAA ? wzmocnienie mięśni

Bardzo częstym problemem podczas treningów, jest pojawienie się bólu mięśni i zmęczenia, bez oczekiwanych efektów w postaci zmniejszenia masy ciała i okazałych bicepsów. Jeśli się z tym spotkałeś, powinieneś zastosować preparaty zawierające BCAA. Aminokwasy rozgałęzione przyjmowane przed i po treningu, skutecznie zmniejszają obolałość mięśni i pozwalają trenować dłużej, z lepszym skutkiem. Dzięki nim można zmniejszyć uczucie zmęczenia i spalić więcej tłuszczu.

Najważniejszym działaniem tych aminokwasów jest poprawienie regeneracji mięśni.

Kreatyna ? lepsza pompa mięśniowa

Chcesz zwiększyć swoją siłę i suchą masę mięśniową? Kreatyna to rozwiązanie, którego nie możesz pominąć. Kreatyna poprawia wydzielanie hormonu wzrostu, redukuje katabolizm i pozwala trenować znacznie dłużej, bez uczucia zmęczenia. Istnieje kilka form kreatyny, które różnią się przyswajalnością i działaniem. Większość osób zaczyna jej stosowanie od tradycyjnego, sprawdzonego monohydratu. Bezpieczna dawka to około 3 gramów kreatyny dziennie.

Białko w formie batonów i proszków ? budulec mięśni

Gdyby świat był idealny, każdy z nas przed treningiem i po treningu miałby czas na zjedzenie pełnowartościowego posiłku bogatego w białko. Niestety, ale tak nie jest i dlatego, warto dostarczać białka w inny sposób. Szybkim rozwiązaniem jest jego przyjęcie w formie batonów proteinowych lub proszków do rozpuszczania w wodzie. Plusem batonów jest to, że można je zjeść niemal w każdej sytuacji. Nie jest to idealny posiłek, ale baton proteinowy jest i tak znacznie zdrowszy, od fast foodów czy też zwykłych słodyczy. Jeśli masz dostęp do bieżącej wody, możesz sobie szybko zmiksować białkowy szejk.

Białko trawi się przez kilka godzin, dzięki czemu nie odczuwamy tak silnego głodu.

Sprzężony kwas linolowy CLA ? wyeliminuj tłuszcz

Osoby trenujące na siłowni często popełniają błąd, polegający na unikaniu jedzenia wszystkich tłuszczy. Okazuje się, że wyeliminowanie z diety ważnego tłuszczu, jakim jest CLA, może znacznie pogorszyć efekty treningu. CLA to kwas tłuszczowy, który pozwala zmniejszyć ilość tłuszczu w organizmie oraz zwiększyć ilość tkanki mięśniowej. Potwierdziły to badania przeprowadzone na dużej grupie uczestników w Wiscousin (USA). Osoby, które przyjmowały go i stosowały umiarkowaną dietę, schudły średnio o 3 kilogramy więcej niż ci, którzy go nie brali. Równie ważne są kwasy omega-3, odpowiedzialne za odchudzanie i stan naczyń krwionośnych.

Glutamina ? zlikwiduj zakwasy

Jednym z najbardziej zniechęcających objawów po treningu, jest złe samopoczucie, przypominające chorobę. Jeśli pojawia się ono także u Ciebie, może to oznaczać niedobór glutaminy, prowadzący nawet do stanu zapalnego mięśni. Glutamina to aminokwas odpowiedzialny za przekształcenia azotu w organizmie, regulację poziomu glikogenu oraz wzmocnienie wydolności i wzrost mięśni. Mimo tego, że jest to substancja egzogenna, osoby ćwiczące powinny dodatkowo uzupełniać jej niedobory.

Preparaty multiwitaminowe ? zadbaj o wszystkie procesy w organizmie

Jeśli ćwiczysz na siłowni, bardzo prawdopodobne jest to, że Twój organizm ma znacznie większe zapotrzebowanie na witaminy, niż u innych osób. Jeśli Twoja dieta nie jest idealna (a tak jest w większości przypadków), pojawia się niedobór witamin, hamujący wzrost mięśni. W takiej sytuacji nie pomogą Ci ani dłuższe i bardziej intensywne ćwiczenia, ani zwiększenie ilości przyjmowanego białka, kreatyny i innych odżywek. Oprócz diety bogatej w owoce i warzywa, wspomagaj się witaminami w formie tabletek.

Czym kierować się, wybierając preparaty dla trenujących?

Przede wszystkim na dawkę substancji aktywnych oraz na ich wchłanialność. Dobrym przykładem są preparaty zawierające białko ? w wielu z nich, znajdziemy sporo węglowodanowych wypełniaczy. Istnieją także białka zawierające niemal 100% łatwo wchłanialnych aminokwasów. Poszczególne formy różnych preparatów także różnią się wchłanialnością (na przykład orotan kreatyny zwykle wchłania się lepiej, niż ?zwykły? monohydrat).

Warto testować różne preparaty na wzmocnienie organizmu i wybierać te, które dają najlepsze efekty.Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2016
pixel