Wybierz sklep

SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Materac gimnastyczny – na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

2015-11-25
Materac gimnastyczny – na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Kupując materac gimnastyczny powinniśmy zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów, które mają istotny wpływ na komfort jego użytkowania. Są to między innymi:

  •  materiał, z którego wykonany jest materac
  •  rodzaj użytego w materacu wypełniacza
  •  twardość materaca
  •  rozmiar materaca
  •  grubość materaca  

 materac gimnastyczny

 

Materac gimnastyczny ze skaju czy z plawilu?

Zdecydowanie tańszym rozwiązaniem będzie zakup materaca wykonanego ze skóry syntetycznej. Dobra jakościowo skóra syntetyczna w zupełności wytrzyma obciążenia treningowe podczas codziennego treningu w warunkach domowych. Należy pamiętać, aby na materacach ze skóry syntetycznej nie ćwiczyć w obuwiu gdyż można w ten sposób go uszkodzić. Jeśli kupujemy materac gimnastyczny z przeznaczeniem do użytkowania w miejscach publicznych (szkoły, siłownie itp.) to powinniśmy zainwestować w materac wykonany z plawilu. Plawil to materiał odporny na przetarcia oraz pęknięcia, dzięki czemu zapewnia większą wytrzymałość.  

 

 

 

Czym powinien być wypełniony materac gimnastyczny?

Wypełnienie materaca gimnastycznego to jedna z najważniejszych cech, na która należy zwrócić uwagę. Materacy nie powinno się wypełniać zwykłą pianką tapicerską jak zdąża się w przypadku tanich materacy marketowych. Do wypełniania materaca należy użyć pianka poliuretanowej wtórnie spienianej. Pianka powinna być dobra jakościowo gdyż tylko wtedy zapewni nam utrzymanie swoich właściwości niezależnie od obciążeń treningowych, jakim będzie poddany materac. Dobra jakościowa pianka jest odporna na zbijanie oraz odkształcanie. 

 

Twardość materaca gimnastycznego

Twardość materaca gimnastycznego powinna być dostosowana do ćwiczeń, które będziemy chcieli na nim wykonywać. W przypadku codziennych ćwiczeń gimnastycznych oraz ćwiczyć dzieci polecane są materace miękkie zapewniające wygodę oraz bezpieczeństwo treningu. W przypadku sportów walki lub innych sportów wymagających stabilności podłoża zaleca się materace twarde. W naszej ofercie dostępne są materace o różnych twardościach:

T60 - Materac gimnastyczny miękki (trening domowy, trening dzieci)

T90 - Materac gimnastyczny średnio twardy (materac uniwersalny)

T120 - Materac gimnastyczny twardy (sporty walki)

 

Rozmiar materaca gimnastycznego

Standardowy rozmiar materaca gimnastycznego to 200 x 120 cm. Jest to rozmiar wystarczający do wykonywania większości ćwiczeń sportowych oraz rehabilitacyjnych. W przypadku, gdy potrzebujesz większej powierzchni treningowej zaleca się połączenie kilku materacy z sobą. Można to zrobić dokupując wszycie rzepów po bokach materacu, dzięki czemu połączone materace nie będą się przemieszczały względem siebie podczas treningu. Rzepy takie realizujemy na indywidualne zamówienie, jeśli potrzebujesz takiego rozwiązania to skontaktuj się z obsługą sklepu.  

 

Grubość materaca gimnastycznego

Typowa grubość materaca gimnastycznego to 5 lub 10 cm. W przypadku materacy miękkich zaleca się grubość 10 cm natomiast w przypadku materacy o średniej i dużej twardości wystarcza 5 cm.
Pokaż więcej wpisów z Listopad 2015

Polecane

Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel