Wybierz sklep

SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Kask bokserski – jak dobrać właściwy model i rozmiar, czym się kierować podczas wyboru?

2021-10-14
Kask bokserski – jak dobrać właściwy model i rozmiar, czym się kierować podczas wyboru?

Kask bokserski – zadbaj o swoje bezpieczeństwo

Nie ważne jaki sport walki trenujesz – jeśli zamierzasz rozpocząć sparingi powinieneś zaopatrzyć się w kask bokserski. Głowa jest bardzo wrażliwa na uderzenia a nawet pozornie niegroźne uderzenia z czasem mogą prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych . Część osób nie lubi treningu w kasku twierdząc że ogranicza ich pole widzenia, świadczy to jednak o źle dobranym rozmiarze lub nietrafionym modelu – dobrze dopasowany kask w żaden sposób nie powinien utrudniać walki

Jaki kask wybrać?

 

Na rynku dostępnych jest wiele modeli kasków wykonanych zarówno ze skóry naturalnej jak i ze skaju. Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę ze sportami walki lub zamierzasz sparować okazyjnie to kask z tworzywa sztucznego w zupełności Ci wystarczy. Znacznie ważniejszą cechą na którą należy zwrócić uwagę podczas zakupu jest jego odpowiednia grubość oraz właściwy rozmiar tak aby nie zsuwał się podczas walki .

 

Jaki rozmiar kasku wybrać?

 

Standardowo kaski oferuje się w rozmiarach S,M,L, XL nie jest to jednak zasadą a poszczególne rozmiary mogą różnić się w zależności od producenta ważne jest więc dokładne zmierzenie obwodu swojej głowy i dopasowanie rozmiaru do udostępnionej przez producenta tabeli rozmiarów.

Kaski treningowe z maską lub kratą

Oprócz tradycyjnych kasków sparingowyh lub turniejowych na rynku coraz częściej można natknąć się na kaski z maskami z tworzywa termoplastycznego lub z metalową kratą. Zaletą stosowania kasków tego typu jest lepsze zabezpieczenie przed ciosami prostymi. W tradycyjnych kaskach sparingowych przednia część twarzy (zwłaszcza nos) jest odsłonięta a tym samym narażona na obrażenia zdarza się więc że podczas silnego ciosu prostego pomimo stosowania kasku można doznać dotkliwej kontuzji. Dzięki zastosowaniu maski cała twarz jest lepiej chroniona – niestety maski często ograniczają dobrą widoczność dlatego część zawodników stosuje je niechętnie.

Przeciwnicy stosowania kasków z maskami / kratami sugerują również że wyrabiają one złe nawyki podczas sparingów gdyż zapominamy o należytej ochronie twarzy przyzwyczajając się do chrony którą zapewnia nam maska. To czy stosować kask z maską czy bez jest więc kwestią indywidualną – najlepszym rozwiązaniem wydaje się zakup kasku z maską którą w razie potrzeby można zdjąć – sam wtedy zdecydujesz kiedy ją założyć a kiedy zdjąć.

Pokaż więcej wpisów z Październik 2021

Polecane

pixel