Wybierz sklep

SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Jakie rękawice bokserskie do treningu na worku wybrać? | Seria Zaplecze fightera

2021-07-05
Jakie rękawice bokserskie do treningu na worku wybrać? | Seria Zaplecze fightera

Ten wpis na blogu dla fighterów poświęcimy rękawicom treningowym na worek bokserski. Podpowiadamy, jak je wybrać, aby trening był przyjemny, bezpieczny i efektywny.

 

Czy rękawice bokserskie do treningu na worku są potrzebne?

Wielu zawodników sportów walki, którzy kupują worek treningowy, zastanawia się, czy powinni do nich dokupić też specjalne treningowe rękawice. Odpowiadamy od razu: zdecydowanie tak! Worki treningowe i gruszki bokserskie mają swój określony ciężar i uderzenia w nie gołą ręką wywołuje mikrourazy, które mogą nie być odczuwalne od razu, ale po skumulowaniu się po większej liczbie treningów mogą prowadzić do bolesnych kontuzji, a nawet trwałych zwyrodnień stawów w dłoniach. Poza tym skóra narażona jest na równie bolesne i uciążliwe otarcia.

 

Jakie rękawice treningowe wybrać?

To, jaki typ rękawic treningowych powinieneś wybrać, zależy wyłącznie od Twoich indywidualnych preferencji. Poniżej przedstawiamy trzy najpopularniejsze typu rękawic i wierzymy, że pomożemy Ci to dokonać najlepszego wyboru.

 

Rękawice treningowe bokserskie

Treningowe rękawice bokserskie to zdecydowanie najpopularniejszy typ rękawic treningowych na worek. Ze względu na całkowitą zabudowę dłoni oraz to, że uderzenia są doskonale amortyzowane, ten typ rękawic gwarantuje najwyższą ochronę. Oprócz tego żadna część dłoni nie jest narażona na otarcia skóry.

 

Czy mają jakieś słabe strony?

Całkowita zabudowa dłoni ogranicza przepływ powietrza, przez co dłoń może pocić się bardziej intensywnie niż w przypadku rękawic przyrządowych czy rękawic do MMA. Rękawice bokserskie nie mają możliwości chwytnych. Dlatego jeśli trening z workiem bokserskim przeplatasz interwałowo innymi ćwiczeniami, do których wykorzystujesz różne przyrządy, np. skakaniem na skakance, za każdym razem będziesz musiał te rękawice zdejmować i na powrót zakładać. Jednak, pomimo tych dwóch drobnych niedogodności, rękawice bokserskie treningowe gwarantują najlepszą amortyzację oraz największe bezpieczeństwo i komfort treningu na worku.

 

Rękawice treningowe MMA

Kolejny typ rękawic, który chcemy Ci przedstawić, to rękawice do MMA. Są to rękawice lekkie i przewiewne – w przeciwieństwie do modeli typowo bokserskich gwarantują dostęp świeżego powietrza do dłoni. Ponadto zapewniają możliwości chwytne, dzięki którym możesz swobodnie wykonywać trening interwałowy z różnymi przyrządami, np. ciężarami czy skakanką, nie musząc za każdym razem zdejmować rękawic.

 

Jak wybierać rękawice treningowe MMA?

Wybierając ten model rękawic, warto zwrócić uwagę na to, aby były wyposażone w długi rzep, który umożliwi podwójne, mocne usztywnienie nadgarstka. Nadgarstek to część ręki, która jest najbardziej narażona na uszkodzenia w trakcie treningu na worku, dlatego powinien być dobrze zabezpieczony. Pamiętaj, żeby pod rękawice MMA również używać owijek bokserskich – pomogą lepiej usztywnić dłoń i nie dopuszczą do zapocenia rękawic.

 

Niedogodności

Końcówki palców są odsłonięte, dlatego przy uderzeniach w worek zaciśniętą pięścią, może dochodzić do otarcia skóry. Wiele zależy jednak od techniki uderzenia, intensywności treningu i tego, czy dobrze dobrałeś rozmiar rękawic.

 

Rękawice przyrządowe

Ostatnim typem rękawic treningowych, które chcemy Ci przedstawić, są rękawice przyrządowe. Podobnie jak rękawice bokserski, niemal całkowicie osłaniają dłoń, pozostawiając kciuk jako jedyną strefę otwartą. Jednak ta cecha ma swój zasadniczy plus, ponieważ zapewnia możliwości chwytne. Rękawice przyrządowe są pewnego rodzaju kompromisem pomiędzy rękawicami bokserskimi a rękawicami MMA. Jeśli zatem nie możesz zdecydować się, czy bardziej zależy Ci na bezpieczeństwie treningu, czy może przewiewności i możliwości chwytania, to dobrym wyborem będą właśnie rękawice przyrządowe, które łączą cechy obu tych typów rękawic.

 

Jak wybrać rękawice przyrządowe

Wybierając rękawice przyrządowe także zwróć uwagę na długi rzep, który zapewni możliwość dwukrotnego owinięcia nadgarstka, lub szeroki rzep, który także dobrze usztywnia tę część ręki.

Potrzebujesz rękawic? Tu znajdziesz polecane modele:

 

Podziel się z nami swoją opinią?

Wierzymy, że tym wpisem pomogliśmy Ci dokonać optymalnego dla siebie wyboru rękawic treningowych. Jeśli korzystasz już z którejś opcji, podziel się z nami swoimi opiniami i doświadczeniami. Na pewno pomoże to zarówno osobom, które nie znalazły jeszcze najlepszego rozwiązania dla siebie, jak też nam w przygotowywaniu dla Was jak najlepszych rękawic treningowych.

 

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2021

Polecane

pixel