Wybierz sklep

SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Jakie maty tatami (puzzle) wybrać?

2023-09-12
Jakie maty tatami (puzzle) wybrać?

Zalety mat tatami - puzzle

Dzięki matom piankowym w formie Puzzli szybko i łatwo przygotujesz pomieszczenie do ćwiczeń. Są idealne do treningu wszelkich sztuk walki, zaspokajające potrzeby osób trenujących karate i taekwondo, zawodników gimnastyki i kickboxingu rekreacyjnego.

Zaletą mat puzzle jest to, że są łatwe w montażu i demontażu oraz wygodne w przenoszeniu. Bardzo lekka waga pozwala na swobodne przygotowanie ich do dowolnej dyscypliny sztuk walki lub treningu siłowego. Są również stosunkowo łatwe w czyszczeniu, dzięki czemu świetnie nadają się do użytku w domu.

 

 

Właściwości mat puzzli

Mata piankowa puzzle posiada właściwości antypoślizgowe, które zapewniają bezpieczeństwo użytkowania. Prawdopodobieństwo wystąpienia pęknięć i deformacji jest mniejsze nawet po wielokrotnym treningu. Warto wspomnieć o ergonomii użytkowania. Mata łatwo wchłania wilgoć i jest zdecydowanie wygodniejszym rozwiązaniem. Dzięki dwóm kolorom możesz ustawić matę piankową według swoich potrzeb. Pomaga oznaczyć strefy treningowe zgodnie z poziomem osiągnięć uczestnika.

 

Jakie maty puzzle wybrać?

Jaki materiał mat puzzle?

Oferowane przez nas maty wykonane są z bardzo wysokiej jakości pianki EVA, jestto materiał który gwarantuje wysoką amortyzację podczas treningu. Złożenie elementów maty jest trwałe, dzięki czemu nie poluzuje się podczas treningu. maty wykonane z materiału EVA nie chłoną wilgoci oraz są łatwe w utrzymaniu czystości, wystarczy je przetrzeć zwilżoną ścierką.

Jaki rozmiar mat puzzle wybrać?

Na rynku dostępne są rożne rozmiary mat puzzle. Przy małej powierzchni treningowej możesz wybrać te o mniejszych rozmiarach (zwykle 50 - 60 cm) jednak w przypadku większej powierzchni warto wybrać te większe (100 cm x 100 cm) - zasada jest prosta: czym mniej elementów do połączenia tym stabilniejsza powierzchnia treningowa.

  Jaką grubość mat puzzle wybrać?

To jaka grubość mat puzzle będzie optymalna zależy głównie od jej zastosowania.  W przypadku treningów stójkowych (karate, kickboxing itp.) optymalną grubością będą maty treningowe 2 cm, jeśli jednak  w treningu będą przeważały obalenia lub trening parterowy (judo, bjj) wtedy warto wybrać maty grubsze - polecamy w tym przypadku maty treningowe 4 cm.

W tym przypadku warto zastosować zasadę, że czym grubsza mata tym lepsza amortyzacja ale jednocześnie nieco mniejsza stabilność w pozycji stojącej, dlatego właśnie warto przeanalizować charakter ćwiczeń i na tej podstawie dobrać jej grubość. 

Jaki kolor mat treningowy puzzle wybrać?

Jeśli kupujesz matę treningową  na własne potrzeby nie będzie to miało większego znaczenie, grunt żeby przypadło Ci do gustu lub pasowało wizualnie do twojego pomieszczenia treningowego. Jeśli jednak kupujesz matę pod zastosowanie turniejowe to musisz wybrać kolory wymagane w Twojej dyscyplinie. Najpopularniejszymi kolorami obowiązującymi np w karate WKF są kolory czerwono - niebieskie. Większość mat jest 2 kolorowa (na każdej stronie inny kolor) co umożliwi Ci ułożenie pola walki wraz z obramowaniem.

Potrzebujesz maty treningowej puzzle?

Sprawdź naszą ofertę >>

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2023

Polecane

pixel