Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak wybrać właściwy rodzaj gum treningowych - Gumy Power Band

2015-11-24
Jak wybrać właściwy rodzaj gum treningowych - Gumy Power Band
Gumy do ćwiczeń - Power Band

Gumy do ćwiczeń typu Power Band to gumy wykonane w pełni z lateksu. Możne je z powodzeniem wykorzystywać zarówno do treningu ogólnorozwojowego, wzmacniającego jak i w celu wspomagania ćwiczeń na innych przyrządach (np. podczas podciągania na drążku)  

 

 

Czym sugerować się podczas doboru gum treningowych?

gumy do ćwiczeń power bandNajważniejszą sprawą podczas doboru gum powinien być opór gumy. Opór gumy zależy głownie od jej szerokości i grubości.

Czym guma jest szersza/grubsza tym trudniej ją naciągnąć. Dla rozróżnienia gumy o różnych oporach wykonuje się w różnych kolorach, wbrew panującym często opinią kolor nie ma jednak żadnego wpływu na opór gumy.

 

Bardzo ważną sprawą podczas doboru gum treningowych jest jakość zastosowanego lateksu. Tylko gumy wykonane z dobrego jakościowo lateksu bez domieszek zwykłej gumy zapewniają trwałość oraz utrzymanie właściwego oporu niezależnie od ilości przebytych treningów. W naszych gumach Power Band Bushido zastosowaliśmy jedynie najwyższe jakości lateks dzięki czemu decydując się na ich zakup masz pewność utrzymania właściwych parametrów niezależnie od intensywności ich stosowania. Wszystkie nasze gumy objęte są 2 letnia gwarancją jakości.Jak dobrać właściwy opór gumy treningowej?

Opór gumy powinien być dostosowany do konkretnego ćwiczenia. Czym większy opór tym trudniej będzie nam naciągnąć gumę a tym samym trudniej wykonać dane ćwiczenie. Zupełnie odwrotnie jest w przypadku stosowania gum w celu zmniejszenia swojego ciężaru np. podczas podciągania na drążku? W tym przypadku czym większy opór tym łatwiej będzie nam wykonywać podciągania.  

 

 

Przykładowe ćwiczenia z gumami treningowymi Power Band  
Zobacz również:


Pokaż więcej wpisów z Listopad 2015

Polecane

pixel