SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Drążek do podciągania stałym elementem treningu siłowego

2023-02-27
Drążek do podciągania stałym elementem treningu siłowego

WYBÓR DRĄŻKA DO PODCIĄGANIA - ROZPOROWY CZY WOLNOSTOJĄCY JAKIE OPCJE SĄ DOSTĘPNE?

Jeśli chodzi o drążki do ćwiczeń, na rynku dostępny jest szeroki wybór zróżnicowanych typów sprzętu sportowego fitness. Warto szukać i sprawdzić najpopularniejsze oferty wielofunkcyjnych drążków rozporowych oferowanych przez DBX Bushido, drążki do podciągania rozporowe i sufitowe, ale również drążki wolnostojące oraz drążki do podciągania do ściany. Przy wyborze przyrząd warto wziąć pod uwagę swoje cele treningowe oraz dostępność miejsca w domu czy w siłowni oraz to by trening był dla nas komfortowy - jedno jest pewne - warto rozbudować domową siłownię o dostępne w naszej ofercie modele drążka.

 drążek do podciągania bushido

TRENING SIŁOWY Z WYKORZYSTANIEM DRĄŻKA DO PODCIĄGANIA          JAK ZACZĄĆ?

Jeśli chcesz rozpocząć trening siłowy lub fitness z wykorzystaniem drążka, warto zacząć od prostych ćwiczeń, takich jak podciąganie czy pompki na drążku. Początkowo lepiej wykonywać ćwiczenia z mniejszą ilością powtórzeń, a następnie stopniowo zwiększać intensywność treningu. Ważne jest również, aby pamiętać o prawidłowej technice wykonania ćwiczeń, co pozwoli uniknąć kontuzji na drążku

DRĄŻEK GIMNASTYCZNY DO PODCIĄGANIA ROZPOROWY CZY SUFITOWY - KTÓRY WYBRAĆ?

Wybór między drążkiem rozporowym a sufitowym zależy od preferencji i dostępności miejsca do treningu. Drążek rozporowy można łatwo przenosić i przechowywać, ale wymaga stabilnej podłogi do jego ustawienia. Drążek sufitowy wymaga montażu, ale jest bardziej stabilny podczas treningu. Warto też zwrócić uwagę na długość drążka, aby był odpowiedni do Twojego wzrostu. Warto rzucić okiem na część naszej oferty dotyczącej drążków dających możliwość ćwiczeń siłowych własnym ciałem. Zawarte w zestawie z urządzeniem gotowe ćwiczenia na poszczególne partie i mięśnie brzucha i biceps doskonale sprawdzą

 drążek do podciągania bushido

KSZTAŁTOWANIE MIĘŚNI Z DRĄŻKIEM WIELOFUNKCYJNY DO PODCIĄGNIĘCIA -NACHWYT CZY PODCHWYT 

  • Kształtowanie mięśni z drążkiem do podciągania to skuteczny sposób na wzmocnienie mięśni pleców, ramion i klatki piersiowej, barków. Wiele osób zastanawia się, czy wykorzystać nachwyt czy podchwyt podczas wykonywania podciągnięć. Oba sposoby są skuteczne, ale skupiają się na różnych partiach mięśni. Warto wziąć też pod uwagę rozstaw uchwytu.
  • Podciąganie na drążku uchwytem - nachwytem angażuje głównie mięśnie grzbietu, w tym mięśnie łopatki, mięśnie szerokie grzbietu oraz mięśnie równoległoboczne. Nachwyt zapewnia bardziej naturalny ruch i większy zakres ruchu, co umożliwia większą aktywację mięśni grzbietu i ramion. W przypadku wykonywania podciągnięć nachwytem należy unikać wychylenia ciała do tyłu, co może prowadzić do kontuzji kręgosłupa.
  • Podciąganie na drążku podchwytem angażuje przede wszystkim mięśnie ramion, mięśnie klatki piersiowej oraz mięśnie przedramienia. Podchwytem pozwala na większą aktywację mięśni ramion, ale mniejszą aktywację mięśni grzbietu. Wykonanie podciągnięć podchwytem wymaga większej siły i wytrzymałości mięśniowej, ale jest łatwiejsze dla kręgosłupa, ponieważ w tym przypadku ciężar ciała jest równomierniej rozłożony.
  • Wybór między nachwytem a podchwytem zależy od indywidualnych preferencji oraz celów treningowych. Osoby, które chcą wzmocnić mięśnie grzbietu, powinny skupić się na nachwycie. Osoby, które chcą poprawić wytrzymałość mięśni ramion, powinny wykonywać podciągania podchwytem. Warto pamiętać, że najlepsze efekty można osiągnąć poprzez różnorodność treningów i wykonywanie ćwiczeń w obu wariantach.
  • Podsumowując, drążek do podciągania to skuteczne narzędzie do kształtowania mięśni grzbietu, ramion i klatki piersiowej. Wybór między nachwytem a podchwytem zależy od celów treningowych i indywidualnych preferencji. Warto zwrócić uwagę na technikę wykonywania ćwiczeń, aby uniknąć kontuzji i osiągnąć najlepsze efekty treningowe. Warto zaznaczyć że oferujemy zarówno drążek standardowy jak i wszelki osprzęt którego potrzebujesz by komfortowo ćwiczyć razem z drążkiem.

 

ĆWICZENIA WŁASNYM CIĘŻAREM CIAŁA NA DRĄŻKU ROZPOROWYM I MONTOWANYM - EFEKTY DLA MIĘŚNI KLATKI PIERSIOWEJ - POZYTYWNE EFEKTY DLA KRĘGOSŁUPA I GÓRNEJ CZĘŚCI PLECÓW, TRENING Z DRĄŻKIEM

Wykonywanie ćwiczeń własnym ciężarem ciała, takich jak pompki na drążku czy podciąganie, to skuteczne sposoby na efekty w postaci wpływu rozwój mięśni czy trening fitness

Dlatego też, jeśli chcesz wzmocnić swoje mięśnie, szczególnie mięśnie górnej części pleców i ramion, warto rozważyć trening z wykorzystaniem drążka gimnastyczny. Pamiętaj jednak, żeby wybierać odpowiedni rodzaj drążka do ćwiczeń oraz konsultować się z trenerem przed rozpoczęciem treningu. Zadbaj też o odpowiednie przygotowanie ciała do wysiłku, w tym rozgrzewkę i rozciąganie po treningu. Dzięki temu, unikniesz kontuzji i osiągniesz lepsze efekty w krótszym czasie.

drążek do podciągania bushio

Podciąganie na drążku do ćwiczeń - trening wielofunkcyjny oraz fitness - jakie partie mięśni rozwijają się najbardziej i co oferuje?

Podciąganie na drążku możesz stosować bez profesjonalnego sprzętu, jest to jedno z najlepszych ćwiczeń na siłowni, które ma ułatwiać wykonywanie ćwiczeń wzmacniających i angażuje wiele mięśni jednocześnie. Aby poprawnie wykonać podciąganie, należy wykonać kilka kroków. Po pierwsze, ustaw się pod drążkiem, przyjmując szerokość chwytu, która jest dla Ciebie wygodna. Po drugie, wyprostuj ręce i złap drążek, trzymając go w nachwycie lub podchwycie. Po trzecie, unieś ciało w górę, aż do momentu, gdy broda znajdzie się ponad drążkiem. Wreszcie, opuść ciało, aby powrócić do pozycji wyjściowej.

Podczas wykonywania podciągania, rozwijane są głównie mięśnie grzbietu, ramion i klatki piersiowej. W szczególności, mięśnie najbardziej zaangażowane to mięśnie grzbietu, zwłaszcza mięsień najszerszy pleców, który rozciąga się na całej szerokości pleców. Ponadto, mięśnie ramion i klatki piersiowej są również aktywowane, co pomaga w zwiększeniu siły i masy mięśniowej w tych obszarach. 

Montaż drążka do podciągania - Wiercić czy zamontować nie inwazyjnie? Drążek stabilny, czy mobilny?

Jeśli chcesz wykonywać podciągania w domowej siłowni, musisz najpierw zamontować drążek do podciągania. Istnieją dwa sposoby, aby to zrobić: sufitowy lub rozporowy. Warto zwrócić uwagę na fakt że korzystając z drążków które są dostępne w ofercie DBX Bushido otrzymujesz  w pełni wyposażony zestaw montażowy by wykonywać komfortowo swój trening z drążkiem.

Drążek gimnastyczny sufitowy wymaga niestety wiercenia i mocowania w suficie za pomocą śrub. Ta opcja jest dobra dla osób, które chcą zaoszczędzić miejsce w domu, ponieważ drążek nie zajmuje przestrzeni podłogowej. Jednakże, konieczne jest, aby sufit był wystarczająco wytrzymały, aby utrzymać Ciężar użytkownika podczas ćwiczeń.

Alternatywnie, drążek rozporowy może być zamontowany na podłodze lub futrynie drzwi i działa jak "A" ramka. To znaczy, że drążek jest podparty na dwóch końcach, co zapewnia stabilność podczas podciągania. Rozporowy drążek jest dobry dla osób, które nie chcą wiercić w ścianach lub suficie, ale może zajmować trochę więcej miejsca.

Pokaż więcej wpisów z Luty 2023

Polecane

pixel