SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Ciężki worek treningowy z granulatem gumowym SBRX 60 KG | Zaplecze fightera

2021-09-30
Ciężki worek treningowy z granulatem gumowym SBRX 60 KG | Zaplecze fightera

Co wziąć pod uwagę przy wyborze worka treningowego?

Kupując worek treningowy i chcąc dostosować go do swoich potrzeb, musisz wziąć pod uwagę trzy podstawowe kwestie:

jakość materiału, z którego worek został wykonany – wpływa to bezpośrednio na jego trwałość i czas, przez który worek będzie Ci służył;

waga worka – wpływa na jego stabilność podczas treningu, a także na przeznaczenie do konkretnego rodzaju treningu;

rozmiar worka – dobrze dopasowany worek treningowy musi umożliwić Ci ćwiczenie technik zarówno bokserskich, jak i kick-boxerskich, czyli uderzenia rękami oraz niskie i wysoki kopnięcia.

 

Cechy worka treningowego SBRX 60 kg z granulatem gumowym

Teraz przejdziemy do szczegółowego omówienia każdej z tych kwestii na przykładzie worka treningowego SBRX 60 kg

Materiał

Tak samo jak pozostałe worki DBX Bushido z linii profesjonalnej został wykonany z wielowarstwowego plawilu. Jest to bardzo mocny materiał, odporny na rozerwania i przetarcia. Jest odporny także na warunki atmosferyczne, co sprawia, że może być wykorzystany w każdym miejscu, także w tam, gdzie odnotowuje się duże wahania temperatury. Wielu fighterów wiesza worki treningowy w piwnicach, na poddaszach, a nawet na świeżym powietrzu. Zmiany temperatury, nasłonecznienie i wilgotność powietrza to czynniki, które sprawiają, że nie każdy materiał nadaje się do takich zastosowań, natomiast plawil radzi sobie z nimi doskonale. Dlatego niezależnie od tego, gdzie powiesisz worek SBRX 60 kg, na pewno wytrzyma zarówno trudny treningu, jak i zmieniające się warunki atmosferyczne.

Waga

Waga worka wpływa na jego stabilność w trakcie treningu. Czym wyższa waga worka, tym zachowuje się stabilniej w trakcie uderzeń. Co ma znaczenie przy trenowaniu kombinacji uderzeń bokserskich oraz wypracowywaniu siły uderzenia. Omawiany worek waży około 60 kg, a więc jest jednym z najcięższych worków dostępnych na polskim i europejskim rynku. Tak duża waga sprawia, że ten worek zachowuje się bardzo stabilnie. Nawet przy bardzo silnych uderzeniach, kołysanie worka ograniczone jest do absolutnego minimum. Minimalne kołysanie się worka jest spowodowane nie tylko jego wagą, ale też rodzajem wypełnienia, które opiszemy w dalszej części tekstu.

Powierzchnia treningowa

Jeśli chcesz, żeby Twój worek treningowy służył Ci zarówno do treningu bokserskich, jak i kick-boxerskiego, to musisz zadbać o to, żeby wybrać worek o powierzchni na tyle dużej, żeby pozwalała Ci wykonywać ciosy i kopnięcia na różnej wysokości. Worek DBX Bushido SBRX 60 kg jest na tyle wysoki, że pozwala wykonywać efektywny trening osobom o niższym i wyższym wzroście. Prawidłowa wysokość zawieszenia worka to taka, przy której jego dolny koniec znajduje się na wysokości kolana. Osoba o przeciętnym wzroście, np. 180 cm, może swobodnie wykonywać na nim kopnięcia typu low-kick, a także uderzenia na wysokości swojej głowy. Pozostanie jeszcze około 25 cm zapasu u góry, co świadczy o tym, że jest on odpowiedni także dla osób o wzroście przekraczającym 200 cm.

Wypełnienie

Worek SBRX 60 kg jest wypełniony granulatem gumowym – jest to absolutna innowacja na polskim rynku, bowiem granulat gumowy do tej pory był wykorzystywany głównie na rynkach zagranicznych. DBX Bushido jest pierwszą firmą, która wprowadziła ten rodzaj wypełnienia worków treningowych na rynek polski. Granulat gumowy doskonale wypełnia worek, równomiernie na całej jego powierzchni. Ponadto nadaje workowi doskonałą elastyczność, dzięki czemu nie ma efektu zbijania, co często ma miejsce na workach wypełnionych ścinkami materiałów. Twardość i elastyczność worka na całej powierzchni są w zasadzie jednakowe. Granulat charakteryzuje się doskonałą absorpcją siły uderzenia, co również poprawia jego stabilność w trakcie uderzeń. Dzięki tej stabilności worek doskonale nadaje się do treningu siły uderzenia.

Dolne mocowanie

Worek DBX Bushido SBRX 60 kg posiada dolne mocowanie, dzięki któremu możesz za pomocą ekspandera przymocować worek do podłoża, jeszcze bardziej poprawiając jego stabilność. Jeśli zatem zależy Ci na ekstremalnej stabilności worka w czasie wykonywania uderzeń, masz taką możliwość.

Ring na łańcuchy

Wytrzymały ring na łańcuchu znajduje się na wyposażeniu tego modelu. Jego zadanie to zapewnienie idealnego kształtu worka – dzięki jego zastosowaniu worek na ściąga się i zachowuje kształt walca. Szczególnie przydatne okazuje się to przy skracaniu łańcucha, ponieważ w przypadku braku ringu krótszy łańcuch ściągałby worek od góry. Na wyposażeniu worka dostępny jest też zestaw karabińczyków, dzięki któremu możesz swobodnie regulować wysokość jego zawieszenia. Okrętka obraca worek, dzięki czemu łańcuchy nie skręcają się, co podnosi jakość i komfort treningu.Pełną prezentację worka w czasie treningu możesz zobaczyć na naszym YouTubie.

 

 

Podsumowanie

Jeśli szukasz dobrego i jakościowego worka o dużej wadze, aby wykorzystać go do treningu siły uderzeń, sięgnij po worek DBX Bushido SBRX 60 kg. Spełni Twoje oczekiwania niezależnie od tego, czy zależy Ci na treningu technik bokserskich czy kick-boxerskich. Jeśli masz pytania lub uwagi na temat tego worka, skontaktuj się z nami. Postaramy się rozwiać wszystkie wątpliwości, a także wziąć pod uwagę Twoje sugestie, które mogą pomóc nam udoskonalać ten worek oraz inne produkty DBX Bushido. Zachęcamy do sprawdzeni pełnej oferty worków treningowych.

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2021

Polecane

pixel