SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Boxing Bar - jak optymalnie wykorzystać go w treningu? | Seria Zaplecze fightera

2021-06-21
Boxing Bar - jak optymalnie wykorzystać go w treningu? | Seria Zaplecze fightera

Boxing bar jest to przyrząd do treningu uderzeń, celności, uników i refleksu. Dowiedz się, jakie wyróżniamy rodzaje tego przyrządu i jak możesz wykorzystać Boxing Bar w treningu fightera.

 

Boxing Bar – ścienny i wolnostojący

Boxing Bar występuje w dwóch rodzajach. Jeden z nich montowany jest na ścianę, natomiast drugi jest przyrządem wolnostojącym, spoczywającym na solidnej bazie obciążeniowej, która zapewnia całej konstrukcji odpowiednią stabilność. Sprawdź naszą ofertę Boxing Bar.

 

Wolnostojący Boxing Bar

Wersja wolnostojąca wyposażona jest w drążek, tarczę oraz gumowy odlew, symulujący głowę przeciwnika. Ciężar bazy obciążeniowej jest na tyle duży, że po wypełnieniu wodą, piachem lub innym sypkim wypełniaczem, zapewnia utrzymanie przyrządy w pionowej pozycji podczas trenowania uderzeń. W warunkach domowych najwygodniej będzie wypełnić bazę wodą – zapewniamy, że woda w zupełności wystarcza, ponieważ baza ta posiada dodatkowe przyssawki, które sprawiają, że jej stabilność jest jeszcze większa i zachowuje stabilność nawet przy silnych uderzeniach.

 

Boxing Bar na ścianę

Boxing Bar na ścianę jest przyrządem o prostszej konstrukcji. Jest to po prostu obrotowy drążek treningowy, wyposażony w solidny uchwyt mocujący do ściany. Zawodnik, uderzając w drążek, powoduje jego obracanie się o 360 stopni, a tym samym wymusza na sobie wykonywanie uników i uderzeń w ruchomy cel.

 

Boxing Bar wolnostojący – jak ćwiczyć?

Najważniejszym elementem tego przyrządu jest ruchomy drążek treningowy, który pracuje bardzo płynnie, gwarantując wysoką efektywność treningu. Uderzając w drążek treningowy lub znajdującą się na jednym z jego końców tarczę, powodujesz, że zacznie się on obracać wokół osi przyrządu, wymuszając na trenującym wykonywanie szybkich uników i stając się ruchomym, trudnym do trafienia celem. Uniki i uderzania w drążek i tarczę możesz wykonywać na przemian z ciosami w gumowy odlew głowy, stymulujący przeciwnika.

 

Gumowy odlew głowy

Drugim ważnym elementem przyrządu jest właśnie gumowy odlew głowy, który w czasie treningu imituje sparingpartnera. Jej wnętrze wypełnia pianka o zwiększonej gęstości, która jest odporna na odkształcanie i kruszenie się. Dzięki tym właściwościom odlew jest wytrzymały i odporny na uderzenia. Kształt, który odzwierciedla prawdziwą głowę przeciwnika, sprawia, że trening staje się bardziej realistyczny.

Gumowy odlew głowy na przyrządzie Boxing Bar umieszczony jest na elastycznej sprężynie, dzięki której nawet najsilniejsze uderzenia są bardzo dobrze amortyzowane. Poprawia to trwałość całego przyrządu, a ponadto gwarantuje stabilność pracy obracającego się drążka także w czasie uderzeń w odlew.

 

Boxing Bar – jak dostosować wysokość drążka treningowego?

Za pomocą pokrętła można regulować wysokość drążka treningowego i dostosować ją do wzrostu zawodnika. Minimalny zakres wysokości jest odpowiedni dla dzieci, które dopiero zaczynają swoją przygodę ze sportami walki, natomiast maksymalna wysokość drążka wynosi około 185-190 cm, dzięki czemu skutecznie i komfortowo mogą trenować na nim nawet bardzo wysocy fighterzy. Wybranie odpowiedniej wysokości jest bardzo łatwe, a wyznacznikiem jest tu gumowy odlew ludzkiej głowy, który powinien znajdować się na wysokości głowy zawodnika i imitować sparingpartnera.

 

Rozpocznij trening bokserski z przyrządem Boxing Bar

Wiesz już, jak działa i jak jest skonstruowany przyrząd treningowy Boxing Bar. Teraz przyszła kolej na praktykę. Obejrzyj film na naszym YouTubie i zobacz, jak zachowuje się przyrząd w czasie prawdziwego treningu i jak należy prawidłowo wykonywać ćwiczenia z Boxing Barem.

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2021

Polecane

pixel