Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Worki skórzane treningowe Rexion

ilość znalezionych towarów: 2

Worek treningowy musi wytrzymać setki tysięcy ciosów i kopnięć, które przez cały okres jego użytkowania wyprowadzą na niego zawodnicy trenujący sporty walki. Dlatego ceniące się kluby powinny stawiać na rozwiązania gwarantujące długą żywotność worka, który po otrzymaniu niezliczonej liczby uderzeń zachowa swoje właściwości i pozwoli nadal efektywnie trenować. Właśnie takim rozwiązaniem są worki skórzane treningowe Rexion. Poznaj ich zalety i przekonaj się, dlaczego powinny znaleźć się w Twoim klubie.

Worki bokserskie ze skóry Rexion – czym się charakteryzują?

Skórzany worek bokserski Rexion, wykonany z wysokiej jakości syntetycznej skóry typu Rexine, to gwarancja bardzo wysokiej wytrzymałości, którą zapewnia materiał wykonania. Rexine to syntetyczna skóra, której właściwości przewyższają skórę naturalną. Ze względu na swoje cechy syntetyk Rexine jest nazywany skórą nowej generacji. Jakimi właściwościami charakteryzuje się ten materiał?

 

  • Skóra syntetyczna Rexine wykazuje wytrzymałość przewyższającą skórę naturalną.
  • Materiał jest elastyczny w równym stopniu co skóra naturalna, co znacznie podnosi komfort treningu, a ponadto także wpływa na wytrzymałość na skutki uderzeń.
  • Worek skórzany Rexion wykazuje wysoką odporność na warunki atmosferyczne (równe syntetycznym materiałom, takim jak wielowarstwowy plawil), dzięki czemu może być używany w treningach zewnętrznych czy wieszany np. na strychach lub w piwnicach, gdzie zachodzi problem z utrzymaniem temperatury pokojowej i stałej wartości wilgotności powietrza.
  • Worek treningowy skórzany Rexion nie wymaga pielęgnacji, w przeciwieństwie do worków wykonanych ze skóry naturalnej, która ma tendencje do przesuszania się i utraty elastyczności, a w konsekwencji do pękania.

 

Worki skórzane treningowe Rexion – dlaczego warto się na nie zdecydować?

Niewątpliwe zalety materiału Rexine to nie wszystkie argumenty, które przemawiają za wyborem właśnie tego modelu. Co jeszcze sprawia, że są niezwykle funkcjonalne i pomocne w treningu?

 

  • Solidne mocowanie – taśmy utrzymujące łańcuchy mocujące zostały przyszyte nićmi rdzeniowymi oraz wzmocnione metalowymi nitami, poprawiając tym samym bezpieczeństwo treningu.
  • Okrętka na łańcuchach – zastosowanie tego elementu sprawia, że łańcuchy nie skręcają się ze sobą w czasie uderzeń w worek, co znacznie podnosi komfort treningu.
  • Dolne mocowanie – umożliwia przymocowanie worka za pomocą ekspandera do podłoża, co poprawi jego stabilność i okaże się pomocne w treningu siły ciosu.
  • Możliwość dowolnego wypełnienia – worek bokserski Rexion to worek bez wypełnienia, co jest bardzo dużą zaletą w kontekście dostosowanie jego wagi do własnych potrzeb oraz rodzajów treningu. W zależności od rodzaju wypełnienia może osiągać wagę 40–60 kg.
  • Wymiary – wysokość worka wynosząca 130 cm i łańcuchy o długości 30 cm pozwalają zawiesić go na wysokości, pozwalającej na ćwiczenie zarówno technik pięściarskich, jak i niskich kopnięć.

 

Worki treningowe skórzane – czym kierować się podczas wyboru?

Jeśli zależy Ci na wytrzymałości, jakości i funkcjonalności worka treningowego, wybierz nasze worki wykonane ze skóry syntetycznej typu Rexine. Okażą się znakomitą inwestycją, która posłuży wielu zawodnikom, trenującym w Twoim klubie przez kolejne lata.

 

Zobacz także: Worki treningowe stojące oraz manekiny treningowe

pixel