Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Skrzynie plyometryczne do ćwiczeń CrossFit

ilość znalezionych towarów: 1

Skrzynie Plyometryczne - Plyo Box

Uzyskanie lepszych efektów w każdej dyscyplinie sportowej, zarówno tej uprawianej profesjonalnie, jak i amatorsko, wymaga różnorodnego treningu. Konieczna jest praca nie tylko nad ogólną kondycją, lecz również siłą mięśni. Tę zaś można poprawić dzięki treningowi plyometrycznemu z wykorzystaniem skrzyni do ćwiczeń. Sprawdź, dlaczego warto zaplanować trening z naszą skrzynią plyometryczną.

Skrzynie plyometryczne do treningu skoczności

Skrzynie plyometryczne sprawdzają się w treningu skocznościowym. Nasze produkty pozwalają na bezpieczne i efektywne wykonywanie ćwiczeń, które mają na celu przede wszystkim zwiększenie siły mięśniowej oraz dynamiki.

 

Z plyometrycznej skrzyni do ćwiczeń skorzystają między innymi:

 • biegacze,
 • lekkoatleci,
 • osoby trenujące crossfit,
 • zawodnicy sportów walki,
 • piłkarze,
 • siatkarze.

 

W treningu z wykorzystaniem skrzyni dochodzi do regularnego powtarzania tego samego ruchu, co pozwala na udoskonalenie cyklu rozciągnięcia-skrócenia mięśnia, w efekcie zwiększenia szybkości reakcji mięśni i efektywniejszej ich pracy.

 

Skrzynia do ćwiczeń – konstrukcja

Proponujemy drewnianą skrzynię do crossfitu, treningów osób zajmujących się sztukami walki, biegaczy i miłośników innych dyscyplin sportowych. Wszystkich tych, którzy chcą pracować nad ogólną kondycją organizmu, wydolnością, dynamiką i siłą mięśni.

 

Nasza drewniana skrzynia do crossfitu i rozmaitych ćwiczeń, została wykonana z precyzją i dbałością o detale, aby zagwarantować bezpieczny trening. Bazuje ona na wysokogatunkowej drewnianej sklejce o grubości 15 mm. Wewnątrz zastosowaliśmy dodatkowe wzmocnienie w postaci 2 poprzecznych ścianek oraz stalowych kątowników. Dzięki temu skrzynia plyometryczna wytrzymuje duże obciążenia, sama w sobie jest zaś bardzo stabilna.

 

Konstrukcja zyskała na wzmocnieniu również poprzez wykonanie krawędzi ścian w kształcie puzzli. Są one zeszlifowane, a po bokach wycięto otwory ułatwiające przenoszenie skrzyni.

 

Skrzynie treningowe do samodzielnego montażu

Dostępne w DBX Bushido skrzynie plyometryczne wysyłane są w formie zestawu do samodzielnego montażu, co znacznie ułatwia transport i pozwala zoptymalizować koszty wysyłki. Montaż skrzyni jest łatwy i szybki, a załączona instrukcja pomaga wykonać go prawidłowo. Skrzynie plyometryczne zawierają też niezbędne elementy montażowe, których wytrzymałość jest dostosowana do przeznaczenia tego sprzętu, dlatego masz pewność, że będziesz ćwiczyć bezpiecznie i komfortowo.

Trening plyometryczny – zalety

Dobrze zaplanowany i prawidłowo wykonany trening plyometryczny, z wykorzystaniem skrzyń oraz innych sprzętów, przynosi wiele korzyści. Wśród nich wymienia się:

 

 • poprawę refleksu,
 • zwiększenie siły mięśni,
 • efektywną pracę nad kondycją,
 • uzyskanie gibkości, zwinności oraz elastyczności,
 • wzmocnienie wszystkich struktur budujących stawy, co owocuje zwiększeniem odporności na ewentualne kontuzje.

 

Podczas treningu plyometrycznego można również pracować nad:

 

 • przyspieszeniem,
 • siłą rzutu i siłą hamowania,
 • mocą wyjściową,
 • wysokością wyskoku.

 

Skrzynie do treningu fitness i wielu innych dyscyplin

Wymienione wyżej zdolności motoryczne, które pozwalają wypracować skrzynie do treningu crossfit, są przydatne w rozmaitych dyscyplinach sportowych. Do treningu bardzo często wykorzystują m.in. lekkoatleci, pływacy, siatkarze, piłkarze, koszykarze czy zawodnicy sportów walki. Skrzynie plyometryczne do treningu coraz częściej włączają też sportowcy-amatorzy. Należy jednak pamiętać, że ćwiczenia na skrzyni do treningu crossfit obciążają dość mocno stawy, mięśnie i ścięgna. Dlatego warto wdrożyć je po uprzednim przygotowaniu do takiego wysiłku.

Zobacz także: Tablice wspinaczkowe Pegboard oraz Drabinki gimnastyczne

pixel