Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Drążki rozporowe do podciągania

ilość znalezionych towarów: 2

Drążki rozporowe do pociągania

 

Drążki rozporowe umożliwiające zamontowanie w ościeżnicy, dzięki regulacji szerokości umożliwiają montaż w większości standardowych futryn.

 

Chcesz ćwiczyć podciąganie w domu? Najprostszym i najtańszym rozwiązaniem jest drążek rozporowy, który zamontujesz w futrynie drzwi bez konieczności inwazyjnego wiercenia w ścianach. Drążki rozporowe pozwalają wykonywać urozmaicone ćwiczenia ramion, pleców czy mięśni brzucha. 

 

Drążek rozporowy do podciągania – montaż

Zastanawiasz się, jak założyć drążek rozporowy? Żaden inny rodzaj drążka nie jest tak łatwy i intuicyjny w montażu jak właśnie drążki rozporowe. Wystarczy jedynie z odpowiednio dużą mocą rozkręcić drążek w futrynie, tak aby siła tarcia pomiędzy końcówkami drążka a powierzchnią futryny była odpowiednio duża i przeciwdziała grawitacji. Żadne inne drążki do ćwiczeń nie są tak mało inwazyjne w montażu.

Czy drążek rozporowy niszczy futrynę?

Nie da się uniknąć delikatnych odkształceń, szczególnie jeśli futryna wykonana jest z miękkiego materiału. Są one jednak na tyle niewielkie, że w żaden sposób nie wpływają na estetykę mieszkania lub szczelność drzwi. Drążek rozporowy do ćwiczeń ze sklepu DBX Bushido posiada gumowe zabezpieczenia końcówek, dzięki którym minimalizują się odkształcenia futryny. Jeżeli zależy Ci na szczególnej ochronie, możesz dodatkowo podłożyć między końcówki drążka a futrynę drewniane listewki.

 

Drążek rozporowy do podciągania – jaki wybrać?

Drążek do podciągania rozporowy powinien być jak najbardziej funkcjonalny. Właśnie takie przyrządy znajdziesz w ofercie DBX Bushido. Nasz drążek rozporowy regulowany umożliwia zamontowanie go w futrynach o dowolnej szerokości w zakresie 62-100 cm. Wykonany jest z wytrzymałej stali, a dla poprawienia estetyki pokryty jest warstwą chromu.

 

Jaki drążek do podciągania kupić, by był wygodny?

Efektywność ćwiczeń jest możliwa tylko wtedy, gdy podczas ich wykonywania nie pojawi się żaden dyskomfort. Dlatego nasze drążki rozporowe wyposażone są w miękkie uchwyty, które zapobiegają ześlizgiwaniu się rąk.

 

Jak ćwiczyć na drążku rozporowym?

Drążek rozporowy daje szerokie możliwości ćwiczeń, które angażują bardzo wiele partii mięśni. Najpopularniejszym z nich jest oczywiście podciąganie – drążek rozporowy pozwala podciągać się nachwytem lub podchwytem na dowolnej szerokości, mieszczącej się w futrynie. Na drążku rozporowym możesz również trenować mięśnie brzucha, podnosząc w zwisie wyprostowane lub ugięte w kolanach nogi. Intensywność ćwiczeń możesz zwiększyć, stosując gumy treningowe.


Sam zwis także jest bardzo korzystnym ćwiczeniem – pomoże Ci przygotować się do podciągania lub innych zaawansowanych ćwiczeń. Jest odpowiedni nie tylko dla sportowców, ale też dla osób pracujących przy biurku, pomagając im rozluźnić mięśnie i pracować nad prawidłową postawą.
  

 

Zobacz także: Drążki na ścianęParaletki - poręcze od ćwiczeńdrążki sufitowe

pixel