Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Sztangi i gryfy do ćwiczeń

ilość znalezionych towarów: 2

Profesjonalny worek bokserski klasy premium DBX BUSHIDO

 

W ofercie posiadamy gryfy do hantli oraz sztang. Hartowane pręty zapewniają trwałość i bezpieczeństwo treningu a chromowana powłoka wysoką estetykę oraz odporność na korozję. Wszystkie oferowane przez nas gryfy posiadają w komplecie zestaw gwiazdkowych zacisków zapewniających bezpieczne przymocowanie obciążeń.

 

|

Sztangi i gryfy to podstawowe wyposażenie każdej siłowni – zarówno tej profesjonalnej, jak i tej zorganizowanej w garażu czy piwnicy. Sztanga do ćwiczeń pozwoli Ci wykonywać bardzo zróżnicowane ćwiczenia siłowe, które rozwiną jednak nie tylko siłę, ale też wytrzymałość mięśni, koordynację i wiele innych aspektów motoryki. Zapoznaj się z naszą ofertą i zobacz, jakie gryfy i sztangielki powinny znaleźć się na wyposażeniu Twojej siłowni.

 

Czym jest gryf?

Gryf to rodzaj pręta lub drążka, który stanowi podstawowy element sztangi do ćwiczeń. Na jego obydwa końce nakłada się obciążenia do sztangi żeliwne lub bitumiczne o symetrycznym ciężarze. Po zabezpieczeniu ich śrubami lub zaciskami można wykonywać szereg zróżnicowanych ćwiczeń, takich jak martwy ciąg, podnoszenie, wyciskanie, zarzuty.

 

Krótkie gryfy o długości 30-35 centymetrów nazywamy sztangielkami i służą one do zbudowania hantli. Te z kolei umożliwiają wykonywanie niemal nieograniczonego zakresu ćwiczeń. Hantle wykorzystasz bowiem do ćwiczenia mięśni rąk, obręczy barkowej, karku, pleców, klatki piersiowej, nóg, pośladków, a nawet brzucha. Możesz wykorzystać je zarówno w ćwiczeniach siłowych, jak i aerobowych jako zwiększenie oporu dla mięśni.

 

Czym powinien się charakteryzować gryf do ćwiczeń?

Oferujemy gryfy, które gwarantują bezpieczeństwo podczas ćwiczeń oraz długą żywotność. Zabezpieczane są z obydwu stron gwiazdkowymi śrubami, które stabilnie utrzymują obciążenie w miejscu, gwarantując, że nie przesuwają się one po gryfie. Część chwytna jest radełkowana, poprawiają pewność chwytu. Chromowane pokrycie podnosi ich estetykę, a także chroni przed nalotami rdzy.

 

Gryfy w sklepie DBX Bushido

W sklepie DBX Bushido dostępne są różne rodzaje gryfów, z których mogą zostać złożone zarówno hantle, jak i sztanga do ćwiczeń.

 

  • Krótkie gryfy do hantli występują w zróżnicowanej średnicy, która wynosi 28 lub 30 milimetrów. Dzięki temu można dostosować je do dłoni o różnych wielkościach.
  • Prosty gryf do sztangi wykorzystasz do do ćwiczeń klatki piersiowej, ramion czy nóg.
  • Gryf kratownica przeznaczony jest dla zaawansowanych zawodników i pozwala wykonywać ćwiczenia na bicepsy i tricepsy, stosując różne rodzaje chwytów.

 

Zobacz także: Hantle KettlebellObciążenia żeliwne oraz hantle żeliwne i winylowe

pixel